Refinantseerimine

Laenu refinantseerimine on tasumata laenujäägi või selle osa tagasimaksmine uue, soodsamatel tingimustel saadud laenuga.

Laenu refinantseerimine on üsna levinud meede, et optimeerida isiku laenukohustusi või lahendada laenu tagasimaksmisega seotud probleeme.

Laenude refinantseerimist tasub kasutada siis, kui laenude ujuvad intressimäärad on turul vähenenud ja kui laenuvõtja finantsseisund on halvenenud ning ta pole võimeline laenu tagasi maksma.

 Laenu refinantseerimise abil saab laenu tagasi maksta, muutes selle uueks, madalamate kuumaksete ja soodsama intressimääraga pikemaajaliseks laenuks.

MIKS TASUB VALIDA REFINANTSEERIMISLAENU?

•          Kulude oluline kokkuhoid

Refinantseerimine võimaldab vahetada ühe või mitu kallimat laenu mõistlikumate tingimustega laenu vastu. Teie rahaline võit väljendub nii intressimääras ja kuumaksetes kui halduskuludes.

•          Saate likvideerida vanad võlad

Kui elutingimuste muutuse tõttu muutuvad tagasimaksed ja olemasoleva (te) laenu (de) intressimäär üle jõu käivaks, aitab refinantseerimine probleemid  lahendada ja saate jätkata maksmist sobivama maksegraafiku alusel.

•          Laenu tagasimaksmine on mugavam

 Te ei pea enam erinevatel päevadel erinevaid summasid erinevatele pangakontodele üle kandma.

•          Finantsküsimused on kontrolli all

 Tänu refinantseerimisele muutuvad teie finantsprobleemid kergesti jälgitavaks ja kergemini hallatavaks.

•          Parim krediidireiting

 Tulevikus (näiteks eluasemelaenu taotlemisel) on parem võtta üks laen kui paar väikest, eriti kui jutt on kiirlaenudest (SMS-laen).