Välismaalt tellimine ja tollimaksud

Tellides asju välismaalt saavad paljud inimesed halva üllatuse osaliseks, kui avastavad, et toote hinnale ning transpordikulule lisanduvad ka nn. impordimaksud.

Antud artiklis selgitan, millistel juhtudel tuleb tasuda tolli- ja millistel käibemaksu, et kauba kättesaamine oleks eranditult tore sündmus ning et vältida ebameeldivaid üllatusi.

Impordimaksude ning tollikulude lisandumisega tuleb arvestada, tellides kaupa riikidest, mis ei kuulu Euroopa Liitu ning EL’i kuuluvate omavalitsuslikest aladest (näiteks Fääri saared või Ahvenamaa) paki saamisel. Käibemaks tuleb tasuda juhul, kui paki väärtus ületab 21,98€ ning lisaks ka tollimaks, kui paki väärtus on suurem kui 150€. Kui teha tollitoimingud läbi Eesti Posti, lisandub tollideklaratsiooni koostamise ning impordimaksude kogumise eest ka teenustasu.

Siinkohal tasub kindlasti mainimist ka asjaolu, et käibemaksu tasutakse ka transpordikulult: kui kauba väärtus on 25€ ning transpordikulu 10€, siis käibemaksu tasutakse 25 + 10 = 35 eurolt.

Käibemaksu määr on üldiselt 20% kauba väärtusest. Vähendatud käibemaksumääraga toodete nimekirjaga saad tutvuda SIIN. Tollimaksumäär on üldjuhtudel 0-17% ning oleneb kaubagrupist (näiteks telefonide tollimaksumäär on 0%, kuid toidulisanditel 12,8%).

Impordimaksudest on vabad ka eraisikute vahelised pakid, mis on saadetud tasuta või kingituseks. Kusjuures maksuvabad on kaubad, mille väärtus ei ületa 45€. Maksuvabastus ei kehti alkoholi, tubaka ja tubakatoodete ning parfüümi ja tualettvee puhul – nende kaupade eest tuleb alati tasuda käibemaks.

 

Vaata ka:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress