Kuidas maksta krediitkaardiga?

Paljud inimesed arvavad, et krediitkaardiga maksmine internetis on ebaturvaline ja keeruline. Samas kasutab Ameerikas 75% inimestest regulaarselt e-poodides tasumisel krediitkaarti. Miks see nii on?

Eestis räägitakse tihti krediitkaartidega seotud pettustest ning e-poed ja välismaalt tellimine on võrdlemisi uus trend. Tegelikult on krediitkaardiga maksmine lihtsam kui pangaülekannete tegemine ning tihti ei ole muud võimalust rahvusvaheliste ülekannete tegemiseks.  Krediitkaardiga maksmisel avaneb Sul tõenäoliselt sarnane vaatepilt mõne järgenvaga:

Makse sooritamiseks tuleb ära täita kõik lahtrid ja kontrollida kindlasti kõik üle, et vältida vigu. Digitaalsete toodete puhul broneeritakse rahasumma krediitkaardilt kohe peale makse tegemist; kui tellida riideid või muid saadetavaid esemeid, võidakse teha broneering kas kohe või peale kauba teele panemist ehk väikese viivitusega.

Maksmisel pea meeles:

1) Kas antud toote/teenuse pakkuja on turvaline ja aus? Selleks mine Google’sse ja tee paar otsingut  näiteks “Is it safe to buy from ****?” , “Is **** safe?” Tärnide asemele kirjuta nimi, kellelt ostad. Reeglina on ausate kauplejate kohta Google’is infot ning nad ei varja ennast. Kui vastuseid ei tule või tagasiside on negatiivne, siis tuleb olla ettevaatlik ja võimalusel otsida muid kohti, kus sama toode müügil on.

2) Makmisel pane kindlasti oma õige ees – ja perekonnanimi. Vastasel juhul ei lähe Sinu makse läbi, sest nimi ankeedis ja krediitkaardil peavad ühtima.

3) Veendu, et oled sisestanud oma õige krediitkaardi numbri, mille leiad krediitkaardi esiküljelt. Samuti peaksid lisama Security code-i (CVV, CVC), mille leiad oma krediitkaardi tagaküljelt. See on tavaliselt 3-kohaline, vaid American Express’il koosneb 4-jast numbrist.krediitkaardi security code4) Kõikides maksekeskkondades pead kindlasti lisama oma kaardi kehtivusaja lõppemise kuupäeva. See on kujul (kuu)/(aasta), näiteks 05/16.

5) Lisaks oma põhiandmetele (punkt 2-4), peab turvalisuse mõttes lisama mõndades kohtades ka oma postiindeksi, aadressi, telefoninumbri ja riigi. Veendu, et need klapiksid sama infoga, mis on Sinu panga andmetes.

Vaata ka:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress